МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ
Вітаємо!
Щиро вітаємо колегу, учительку початкових класів Подоліч Олену Григорівну із успішним проходженням сертифікаціїї учителів початкових класів у 2021 році!
Зичимо міцного здоров’я, оптимізму, творчого пошуку, вдалих знахідок та успішних звершень задуманих справ, талановитих і небайдужих вихованців!
Тиждень доброчесності у школах –
дивіться матеріали уроків від НАЗК
Офіс розбудови доброчесності НАЗК опублікував матеріали для проведення “Тижня доброчесності” в закладах середньої, професійної та професійно-технічної освіти.
Переглянути та завантажити їх можна за цим посиланням.
У них містяться методичні рекомендації для занять та матеріали для чотирьох уроків:
-
“Магічний урок доброчесності” (для учнів 5–8 класів);
-
“Що таке корупція?” (для учнів 7–8 класів);
-
“Добро.Чесність” (для учнів 9–11 класів);
-
“Конфлікт інтересів” (для учнів 9–11 класів).
Кожне заняття передбачає презентацію та друковані матеріали із завданнями для інтерактивної участі учнів.
Для участі в конкурсі «Учитель року – 2022» з 11 до 31 жовтня буде відкрито реєстрацію педагогів за покликанням.
«26 років поспіль країна відзначає найкращих своїх педагогів, якими ми пишаємося та захоплюємося. Цього року конкурс “Учитель року” було трансформовано для того, щоб ще більше підвищити престижність педагогічних професій і надалі всебічно підтримувати наших вчителів. Переможцями і лауреатами цьогорічного конкурсу стали 12 найкращих вчителів країни, яких особисто вітав Президент України Володимир Зеленський», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Лауреати конкурсу, які посіли другі та треті місця, нагороджені Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та Грамотою Верховної Ради України. Також переможна дванадцятка отримала премії за перше місце – 30 тисяч грн., друге місце – 24 тисячі грн., третє місце – 18 тисяч грн.
У вересні цього року рішенням Кабінету Міністрів України збільшено преміальний фонд конкурсу. Переможці отримуватимуть премію в розмірі 65 тис. грн, а лауреати, які посядуть 2 та 3 місця, – премії в розмірі 58,5 тис. грн та 52 тис. грн відповідно. Це вдвічі більше, ніж минулого року.
Конкурс «Учитель року – 2022» буде проводитися із дотриманням законодавства України в частині запобігання поширенню COVID-19 у номінаціях
«Біологія»,
«Інформатика»,
«Мистецтво»,
«Основи правознавства»
у два тури:
-
перший – грудень 2021 року – лютий 2022 року;
-
другий – березень – квітень 2022 року.
На учасників конкурсу очікують випробування, що дадуть можливість педагогам продемонструвати свою професійну компетентність, методичну майстерність, мобільність мислення, творчість та новаторство.
Докладніше про конкурс можна дізнатися на сторінці МОН.
Джерело: сайт МОН України
23 вересня 2021 року Державна служба якості освіти України у партнерстві з Цифровим видавництвом МЦФЕР провела вебінар «Що нового в інституційному аудиті шкіл»
Юрій ВЕРГУН, директор департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України, розповів про цінність інституційних аудитів для закладів загальної середньої освіти, засновників закладів освіти та держави, оформлення відповідних документів, а також зміни у процедурі проведення.
Інновації в освітньому просторі:
сучасні тренди
Відповідно до наказу начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації від 09 вересня 2019 року № 652-од «Про проведення обласного конкурсу наукових, навчальних і методичних розробок «Інновації в освітньому просторі: сучасні тренди» відбудеться за такими номінаціями:
• STEM – захід (урок, проєкт, екскурсія тощо).
• Дистанційне навчання.
• Мобільні технології.
• Змішане навчання.
• Гейміфікація у навчанні.
До 01 листопада 2021 року необхідно зареєструватися на вказаний конкурс за посиланням: https://cutt.ly/st2021 .
Із умовами щодо організації та проведення обласного Конкурсу можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/k_st .
Учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році. Відповідний наказ МОН від 03.03.2021 №273 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2021 за №338/35960.
Рішення ухвалено у зв’язку з установленням для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації відповідно до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів від 25 березня 2020 року №338-р "Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації".
Фото: moemisto.org.ua
02 лютого 2021 р. Кропивницька міська рада затвердила Програму розвитку освіти міста Кропивницького на 2021-2025 рр.
Програма визначає мету, зміст, завдання та проблеми галузі освіти, конкретизує перелік основних напрямів і заходів з реалізації стратегічних завдань, прогнозовані обсяги фінансового забезпечення з обґрунтуванням ресурсних потреб.
Програма спрямована на забезпечення особистісного розвитку суб’єктів освітнього процесу, варіативності типів закладів освіти, модернізації змісту, методів, форм навчання і виховання, системи контролю й оцінювання, прийняття управлінських рішень.
22 січня - День Соборності України
Відео: Тетяна Чекаліна
День Соборності України – свято усієї країни і кожного з наc!
Акт злуки УНР та ЗУНР 1919 року став підґрунтям для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Братерство Сходу і Заходу України у розмаїтті жовто-синіх знамен.
У рамках відзначення Дня Соборності в Комунальному закладі «Навчально-виховне об’єднання ліцею-школа дошкільний навчальний заклад «Вікторія-П» за ініціативи Наталії Жукової, заступника директора з НВР, Ігоря Поповича, учителя мистецтва, Ліни Ланчуковської, практичного психолога, за підтримки учнів Литвина Максима та Савенко Анастасії та за участі педагогів закладу організовано та проведено фотопроєкт «Зберегти Україну».
Усі учасники перейнялися ідеєю об’єднати українські традиції, культуру та національну свідомість з поглядами сучасності.
Сьогодні це важливо, як ніколи, адже ми вкотре хочемо нагадати усім про те, що лише в єдності наша сила, лише разом можливо подолати всі труднощі.
Цей фотопроєкт ніби промовляє до глядача:
«Соборність – це символ боротьби за волю та незалежність. Це часточка надії і віри у світле майбутнє. Збережімо Україну разом!».
ВІТАЄМО!
Прокопець Наталію Олексіївну,
учительку хімії та біології, з перемогою в обласному конкурсі наукових, навчальних і методичних розробок «Інновації в освітньому просторі: сучасні тренди» в номінації «STEM – захід» (Диплом І ступеня).
Проєкт "Лепбук "Невидимі нитки життя"
Пишаємося та бажаємо не зупинятися на досягнутому й надалі творчо й натхненно розкривати і примножувати творчий потенціал учительства на ниві становлення Нової української школи!
Джерело
В грудні 2020 року Мінекономіки затвердило
Професійний стандарт вчителя закладу загальної середньої освіти
ВІТАЄМО НАШИХ КОЛЕЖАНОК!!!
Учительку української мови та літератури Берещенко Олену Олександрівну
та учительку математики
Грушевську Катерину Андріївну з успішними результатами на міському етапі конкурсу "Учитель року 2021"! Бажаємо подальших перемог та звершень на педагогічній ниві!
Міністерство освіти і науки України запрошує громадськість до обговорення проєкту Положення про ліцей. Пропозиції можна надсилати до 15 грудня 2020 року на
e-mail: v_bozhinskiy@mon.gov.ua (Володимир Божинський, керівник експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення директорату шкільної освіти).
День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.
За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Відзначаємо День української писемності та мови
30 вересня 2020 року, Кабінет Міністрів України затвердив Державний стандарт базової середньої освіти. Документ створює умови для продовження реформи «Нова українська школа» у 5-9 класах з 2022 року.
«Затвердження і впровадження Державного стандарту базової середньої освіти – це продовження реформи “Нова українська школа” у 5-9 класах. Документ визначає структуру та зміст базової середньої освіти і передбачає запровадження низки інноваційних підходів, зокрема – під час оцінювання результатів та організації освітнього процесу. Стандарт базової освіти тісно пов'язаний зі Стандартом початкової освіти, оскільки продовжує ідею компетентнісного підходу та інших реформаторських засад», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.
14 вересня 2020 року, розпочалась реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» що триватиме до 4 жовтня. Конкурс проводиться у чотирьох номінаціях: «Українська мова та література», «Математика», «Трудове навчання» і вперше після тривалої перерви – «Керівник закладу освіти».
Конкурс розпочнеться 1 листопада 2020 року змаганнями зонального туру, переможці якого будуть випробовувати свої сили на регіональному рівні. Три конкурсні випробування першого туру проходитимуть дистанційно.
Серед завдань для учасників – вміння організації освітнього процесу в дистанційному режимі, які вони набули під час карантину.